Mérete: 210×60 cm Anyaga :tölgy Készült: 2019.
„Khús nemzé Nimródot is; ez kezde hatalmassá lenni a földön. Ez hatalmas vadász vala az Úr előtt, azért mondják: »Hatalmas vadász az Úr előtt, mint Nimród.« Az ő birodalmának kezdete volt Bábel, Erekh, Akkád, és Kálnéh a Sineár földén. E földről ment aztán Assiriába, és építé Ninivét, Rekhoboth városát, és Kaláht. És Reszent Ninivé között és Kaláh között: ez az a nagy város.” áll a Bibliában. Mi magyarok Ménrót néven is ismerjük, tiszteljük. Az Árpád-házi fejedelmek, királyok ősapjuknak tekintették. Arany János Regéjében így ír:
Vadat űzni feljövének
Hős fiai szép Enéhnek:
Hunor s Magyar, két dalia,
Két egytestvér, Ménrót fia.
Bükkzsércen a favágó verseny és vadásznap alkalmával készítettem el Nimród szobrát, hogy a helyi szoborparkot gyarapítsa, immár kilencedik tagként.
A nagy munkákhoz szoktam mintát készíteni, agyagból, gyurmából. Ez a terv egy levegőn száradó gyurmából készült, fa magra, hogy tartást adjon a képlékeny anyagnak. Egy nap alatt keményre száradt. Vihettem magammal a faragáshoz segédletnek. Persze a tervek azért kellenek, hogy legyen mitől eltérni.
A fa és az adott körülmények gyakran felülírják az elképzeléseket, olyankor jönnek a változtatások…
Egy pici fiú, játék fűrészével beállt segíteni, talán ott kapott kedvet a láncfűrészes faragáshoz.
A láncfűrészt felszereltem akciókamerával, így készült néhány különleges felvétel is, ami egy kicsit a fűrész ” szemével” is mutatja az alkotó folyamatokat.
Kedves István!
Gratulálok a bukkzserci szoborfaragasokhoz!
Falunk egyik gyönyörű nevezetességei.
Köszönjük!
Örömömre szolgál, hogy ennek a községnek, Önöknek faraghatok.